Samodzielna księgowość, czy biuro księgowe?

Samodzielne prowadzenie księgowości bywa często bardzo uciążliwe i kłopotliwe dla przedsiębiorcy. Jeśli mamy problemy ze sporządzeniem podatkowej księgi przychodów i rozchodów, warto jest skorzystać z możliwości, jakie oferują biura rachunkowe, które prosperują na polskim rynku już od wielu lat.

Przed tym dylematem stają ludzie otwierający swoją pierwszą działalność gospodarczą. W zależności od profilu firmy, koszt biura rachunkowego może wahać się od 100zł miesięcznie do kilku tysięcy. Zależy to od wielu czynników, między innymi: formy opodatkowania, ilości zatrudnianych osób, ilości dokumentów księgowych i kilku innych czynników, o wszystkich można się dowiedzieć po rozmowie z konkretnym biurem.

Zalety biura:
Zacznijmy od wiedzy, jaką posiadają pracownicy. Dobre biuro rachunkowe stanowi zespół specjalistów z wielu dziedzin, którzy dzięki licznym szkoleniom ciągle podwyższają swoje kwalifikacje.Kolejną zaletą korzystania z usług księgowych biura, jest posiadanie przez nie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Jeśli zdarzy się jakakolwiek pomyłka, to biuro rachunkowe odpowiedzialne jest za powstałe szkody. Dzięki współpracy z biurem masz większe możliwości skoncentrowania się na własnej firmie. Wszelkie informacje o wynikach finansowych zostaną powierzone tylko odpowiedniej i wskazanej osobie.

Author: don

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*