Samotność socjalisty

   Postać Kazimierza Pużaka przez lata była mało znana, a jego nazwisko przemilczane, niewygodne. Po roku 1956 pojawiły się wprawdzie skromne wzmianki o nim w literaturze, zwykle były one jednak tendencyjne. Szerszą biografię Pużaka zamieszczono w "Polskim Słowniku Biograficznym" wydanym w 1968. Dopiero w latach 80-tych, w kraju i zagranicą, pojawił się szereg pozycji dotyczących jego działalności. W 1995 na łamach miesięcznika „Dialog” ukazała się dyskusja zatytułowana „Samotność socjalisty”, której pretekstem stał się dramat Janusza Krasińskiego „Krzak gorejący. Rzecz o Kazimierzu Pużaku”.

Więcej na: www.lewica.pl

Author: Waldemar Chamala

Skomentuj

5 Responses to Samotność socjalisty

 1. Rocco pisze:

  Zacny to człowiek był i w Częstochowie swoją ulicę ma.

 2. Tiffany pisze:

    W 1967 roku przyznano mu pośmiertnie Krzyż Armii Krajowej.Artykuł poszerzył moją wiedzę na temat Kazimierza Pużaka-dziekuję.

 3. Tyson pisze:

  Dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy pisząc takie rzeczy dbają o pamięć o zasłużonych.

 4. odchud pisze:

  Dzieki za zamieszczenie notki z tymi wszystkimi informacjami. Jest to wszystko bardzo przydatne,  skorzystałem na lekturze. Zycze powodzenia!

 5. chillemi398 pisze:

  Jestem zdeklarowanym "komuchem", a nie wiedziałem, że istnieje lewica.pl.  Bardzo podoba mi sie to, ze ludzie chca sie dzielic z innymi swoja wiedza wlasnie w takiej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*