Spirometria dla wszystkich. GMO mówię Nie!

Zacytuję pewnego pisarza….Co jest najśmie­szniej­sze w ludziach?

…"Zaw­sze myślą na od­wrót: spie­szy im się do do­rosłości, a po­tem wzdychają za ut­ra­conym dzieciństwem. Tracą zdro­wie by zdo­być pieniądze, po­tem tracą pieniądze by odzys­kać zdro­wie. Z troską myślą o przyszłości, za­pomi­nając o chwi­li obec­nej i w ten sposób nie przeżywają ani te­raźniej­szości ani przyszłości. Żyją jak­by nig­dy nie mieli um­rzeć, a umierają, jak­by nig­dy nie żyli…."

Wiem…żyjemy w zwariowanych czasach, wiecznie zabiegani,zestresowani, z niedoborem snu, z mnóstwem spraw "na głowie" mniej lub bardziej ważnych. Nasze posiłki, które powinny dostarczać jak najwięcej energii naszemu organizmowi są często spożywane na szybko o niewłaściwych porach i nie zawierają elementarnych witamin potrzebnych dla zdrowia. Jemy coraz więcej "chemii" i osobiście jestem zdecydowanym przeciwnikiem oficjalnego wprowadzania GMO do naszego kraju. Polepszacze, przyśpieszacze czy coś tam jeszcze z pewnością prędzej czy póżniej dadzą o sobie znać wpływając na nasze ogólne samopoczucie a modyfikowana genetycznie żywność jest już niestety ogromnym zagrożeniem dla przyszłych pokoleń….a przecież zdrowie najważniejsze.

Cywilizacja jest super ale jak wszystko inne ma swoje plusy i minusy. Każdy kto na co dzień żyje w mieście zdaje sobie sprawę, że powietrze, które wdycha jest zanieczyszczone. Najczęściej i najbardziej zanieczyszczają atmosferę: dwutlenek węgla, dwutlenek siarki, tlenki azotu oraz pyły. Wdychane zanieczyszczenia są wchłaniane głównie w trakcie oddychania. Są często przyczyną powstawania schorzeń ukladu oddechowego i wywołują alergie 🙁
Bardzo ważna dla naszego zdrowia jest….Profilaktyka.Bądżmy asertywni i dbajmy o siebie..skoro przeżyliśmy zapowiadany ostatnio "koniec świata" 😉
Nie wiem dlaczego ale wiele osób nie spotkało się do tej pory z badaniem do którego chcę zachęcić…to badanie to Spirometria (bardzo dobrze znana sportowcom) i zapewniam ze nie ma nic wspólnego z seansem spirytystycznym 🙂 (chociaż kto wie, może byłoby ciekawie – oczywiście żartuję).
Jest to rodzaj badania dzięki któremu możemy zmierzyć naszą objętość i pojemność płuc. Badanie jest bezbolesne i polega na wykonaniu kilku głębokich wdechów zakończonych przyłożeniem ust do ustnika który połączony jest specjalną rurką z aparatem spirometrycznym.
Spirometria jest bardzo przydatna do rozpoznania chorób układu oddechowego np.astmy lub POChP.
Szczególnie jako profilaktyka jest zalecana osobom które palą lub paliły papierosy ale na choroby układu oddechowego mogą zachorować też osoby które nigdy nie były w szponach nałogu tytoniowego więc polecana jest dla każdego, również dla dzieci. Badanie polecam również osobom które podczas wykonywania swojej pracy maja styczność z zapyleniem powietrza (np.farby,gips).
Czy zatem nie warto skorzystać z takiego badania? Należy tylko dowiedzieć się w jakiej placówce zdrowia jest wykonywane i zarejestrować się.

A ogólnie życzę Wszystkim Zdrowia i oby ta 13 tka w 2013 roku na przekór różnym zabobonom przyniosła Szczęście w realizacji wszystkich postanowień noworocznych.

Author: Tiffany

Skomentuj

3 Responses to Spirometria dla wszystkich. GMO mówię Nie!

  1. readthis pisze:

    GMO to ZŁO !

  2. Marian Herbert pisze:

    istnieje jeszcze spirometria dynamiczna , w której rejestruje się przepływy w obrębie dróg oddechowych , jedynie w fazie natężonego (forsownego) wydechu

  3. dziennikarz pisze:

    Jeśli ktoś jeszcze wierzy w mit nieszkodliwości zywności modyfikowanej genetycznie to polecam artykuł na ten temat http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/organizmy-gmo-moga-transferowac-geny-naszego-krwioobiegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*