Sprawa Amber Gold

Amber Gold w świetle prawa była legalną działalnością. Na chłopski rozum można powiedzieć, że złoto i platynę traktowano jako towar, a firma świadczyła usługi magazynu. Ponadto poza chybioną inwestycją w OLT Express firma dobrze rokowala. Padają więc pytania: Dlaczego Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) narobiła takiego hałasu? Kto tak naprawdę skorzysta na upadku firmy?

Wariant pierwszy:

To nie pierwszy przypadek i nie ostatni, że jak ktoś zarabia to rząd zaraz próbuje się do tych pieniędzy dorwać. SKOKi i parabanki (jak Amber Gold, Finroyal) odnotowywały coraz więcej wpływów pieniężnych od inwestorów i pożyczkobiorców, a obecnie w mediach pojawiają się pogłoski, że KNF zamierza zmienić wytyczne banków, tak by ułatwić dostęp do kredytów. W ten sposób kasa znów zacznie płynąć do banków. Trwają również kontrole nad SKOKami, pod pozorem niedociągnięć w kwestii bezpieczeństwa finansowego. Niektórzy twierdzą, że rząd w ich władzach chce mieć po prostu większe wpływy, a nasi politycy pragną położyć ręce na pieniądzach. Ułatwiony dostęp do kredytów spowoduje wzrost cen nieruchomości i być może samochodów. Skorzystają na tym deweloperzy i dealerzy i przede wszystkim normalne banki. 

Wariant drugi:

Na każdej zerwanej umowie Amber Gold zarabia od 30 do 37% powierzonego kapitału. Takie były warunki umowy między inwestorami, a firmą. Właściciel Amber Gold podawał, że w wyniku afery jaką zrobiła KNF, dziennie zrywa umowę 300 osób. Może taki był właśnie cel prezesa Amber Gold?

Wnioski:

Na całej tej aferze zyska rząd, a napewno zyskał prezes Marcin P.  Ucierpieli jedynie inwestorzy. Gdyby poczekali do zakończenia umowy stracili by znacznie mniej, a prawdopodobnie zarobili.
Zdarzenie to pokazuje, że w kraju rządzący uprawiają totalną samowolkę i są bezkarni. Jeżeli prezes Amber Gold nie zostanie skazany istnieje ryzyko, że nastąpi fala procesów wytoczonych Państwu przez inwestorów. Ale jaki sędzia odważy się zaklepać wyrok przeciwko Państwu?

Author: Mr. A.

Skomentuj

4 Responses to Sprawa Amber Gold

 1. Prezes pisze:

  Ano. Cała prawda.

 2. Tiffany pisze:

  nie pierwsza to afera i zapewne nie ostania niestety

 3. chrismark pisze:

  Nie ma na świecie banku, który by nie upadł, gdyby poszła plotka o jego niewiarygodności i klopotach finansowych. Ludzie ustawią się do kas po wypłatę zgromadzonych pieniędzy i po banku!  Gdyby nie nagonka, Amber Gold funkcjonowałby nadal. Prezesowi trudno będzie udowodnić zamiar oszustwa

 4. dziennikarz pisze:

  Bieżąca Afera Podsłuchowa wyrażnie daje do zrozumienia że obecnie rządzący krajem uprawiają totalną samowolkę i jak narazie są bezkarni! Ale jak wieść niesie…Bezsprzecznie-nic nie trwa wiecznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*