Styl nowoczesny – meble, dodatki i materiały

Wnętrze urządzone w stylu nowoczesnym to przede wszystkim prostota, urozmaicona ekstrawaganckimi i designerskimi dodatkami. Na ogół wnętrza te są dość „surowe”, dlatego nie każdy będzie czuł się w nich dobrze.Nowoczesne meble muszą odzwierciedlać najpopularniejsze w światowym designie trendy. Ich cechy charakterystyczne zmieniają się bardzo szybko – coś co przez chwile jest hitem, za jakiś czas zupełnie znika z rynku meblowego. Najbardziej charakterystycznymi cechami mebli nowoczesnych jest modułowa budowa oraz prostota, a materiały, które najczęściej wykorzystywane są przy ich tworzeniu to płyta wiórowo melaminowana, szkło, aluminium, granit oraz materiały drewno pochodne. Jeśli idzie o kolorystykę takich mebli to tu dominuje raczej neutralna tonacja – czerń, biel, beż, brązy oraz szarości. Ważne jest również zachowanie prostych oraz geometrycznych kształtów.

Co jest nietypowego w typowym nowoczesnym domu?

Mianem „nowoczesne” nie określa się jedynie mebli, ale i cały dom. Jakie są cechy charakterystyczne, oprócz funkcjonalności i prostoty dla budynków urządzonych i wybudowanych w nowoczesnym stylu?

  • Przestrzenność, gładkie powierzchnie, choć niekiedy jako ozdoby na ścianach używa się płytek imitujących cegiełki.
  • Zwarta bryła, to określenie najlepiej pasujące do całości budynku, ponieważ stanowy on jednolitą całość.
  • Mądre rozwiązania. W nowoczesnych domach coraz częściej instaluje się nadajniki, umożliwiające sterowanie różnymi rzeczami (np. prądem) za pomocą pilota, komend głowowych czy nawet gestów.
  • Asymetryczność. Drzwi, okna itd., nie muszą być takiej samej wielkości i kształtu. Panuje tu pełna dowolność wyboru. Dodatkowo rozkład pomieszczeń w  nowoczesnym domu również jest  w pełni niesymetryczny.
  • Nietypowe materiały. Najczęściej wykorzystywanymi materiałami w nowoczesnym budownictwie są kamień, drewno, cegły, a także beton.
  • Ekologiczne instalacje. Ich zastosowanie jest obowiązkowe w każdym nowoczesnym domu. Stosowane są nie tylko w trosce o dobro matki natury, ale i o portfele mieszkańców. Mimo iż koszty niektórych wydają się spore, to bardzo szybko wracają się, dzięki niższym rachunkom.
  • Światło. Jest ono bardzo istotne, w nowoczesnym domu jest go wiele dzięki ogromnym

Artykuł powstał we współpracy z: http://meblowiec.pl/

 

 

Author: Ludmilatoja

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*