Test IQ – sprawdź się!

Test iq przeznaczony jest do zlustrowania rozmaitego rodzaju kompetencji składających się na inteligencję. Sprawdza między innymi prędkość toków myślowych, zdolności werbalne, przestrzenne oraz wnioskowanie rozumowe. Testy tworzy się dla osób w dowolnym wieku i z przeróżnym poziomem wykształcenia. Test na iq-stat.pl obejmuje 40 pytań – zadań. Do każdego pytania proponowane są 3 odpowiedzi do wyboru, jedynie 1 z nich jest prawidłowa. Pamiętaj, iż im szybciej rozwiążesz egzamin tym lepiej.

Testy są tak tworzone, aby średni dla danej populacji (kraj, grupa wiekowa) rezultat testu wynosił 100 jednostek, natomiast średni rozrzut statystyczny wyników wynosi 15 (w innych skalach 12). Oznacza to, że rezultat od 85 do 115 wskazuje przeciętną inteligencję (ok. 68% wszystkich wyników w populacji); wynik ponad 115 sugeruje inteligencję lepszą niż średnia, zaś poniżej 85 na inteligencję niższą niż przeciętna.

Do czego zdolny jest nasz mózg?

Nasz mózg jest zdolny do samodzielnej kontroli wydajności pracy. Potrafi też sam kurczyć się a to dlatego, że nasz mózg to inteligentne miejsce nagromadzania danych. Kiedy nie dostarczamy ich, nie uczymy się czegoś nowego, nie podsuwamy różnorodnych aktywności, rutynowych wyzwań tkanka mózgowa zaczyna gnuśnieć i obumiera. Gdy dostarczamy zbyt wielu informacji, mózg sam umie poradzić sobie z przeciążeniem bodźcami. Trenując go, czytając, robiąc testy na inteligencję, zapewniając w odpowiedni sposób wiedze, będziemy nie tylko inteligentni, ale i bez trudu zapamiętamy przeczytane książki bądź nauczymy się szybciej języka obcego.

Jak wpływa na nast test inteligencji?

Według psychogów – a trudno się z nimi nie zgodzić opracowany test na inteligencję i jego dobry efekt to dla nas otwarte drzwi do sukcesu. Bo przecież tak jest w obszernej grupie ludzi. Lubimy gdy nam coś dobrze wychodzi, jeżeli jesteśmy chwaleni to od razu zaczynamy wierzyć w siebie. Psychologowie twierdzą, że wysoki wynik testu iq jest dla nas dużą nagrodą i dodaniem sił. 


www.iq-stat.pl

Author: Jervisybd

Skomentuj

One Response to Test IQ – sprawdź się!

  1. mensa pisze:

    dzięki za namiary…zastanawiam się tylko co będzie jeśli mój wynik okaże się liczbą czterocyfrową  😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*