Tusk niby zreformował rząd

Tusk niby zreformował rząd. Ale nic to nie da, nie przedstawił bowiem żadnego nowego programu, w przemówieniu nie padła ani jedna konkretna propozycja zmian. Podniecał się prędkością Pendolino, uśmiechał się do ministra Nowaka. Ale po co nam takie pociągi? I to 20 sztuk! Bez offsetu! Gdzie one będą jeździć, kiedy prędkości powyżej 200 km można rozwinąć na ok. 400 km tras i to rozrzuconych po całej Polsce! Dochodzi do tego olbrzymia ilość energii pobierana przez te pociągi grożąca tym, że jak Pendolino znajdzie się na trasie, to braknie jej dla innych składów. Kto będzie nimi jeździł? Za jakie pieniądze? Kiedy się choćby zamortyzują, bo zysków z nich, przy takiej cenie i takich kosztach eksploatacji nigdy nie będzie. Koszt spadnie na nas wszystkich, bo budżet będzie musiał dopłacać do Intercity, żeby nie padło. Dlaczego nie zamówiono większej ilości polsko-szwajcarskich Flirtów produkowanych w kraju, dwa razy tańszych, mniej energochłonnych, jeżdżących z prędkościami dostosowanymi do stanu naszych torów. Plecenie szefa Intercity o większym ich komforcie to bajki, bo cóż potrzeba w czasie kilkugodzinnej podróży. Bardzo mi się spodobała wypowiedź minister Bieńkowskiej w ”GW”, że takie pociągi są zbędne podając przy tym problem przeinwestowania w infrastrukturę przez Hiszpanię. To jedyny w rządzie minister z "jajami", drugim była Anna Streżyńska, którą Tusk zwolnił bo naraziła się tak przez niego chronionym wielkim korporacjom.

Wracając do Pendolino – następne pole do działania dla CBA. Uważam, że przetarg był ustawiony, jegon warunki takie, aby inni musieli odpaść. Trzeba to sprawdzić, wziąć pod lupę byłego Nowaka i szefostwo Intercity.

Minister sportu Biernat to kpina. Gość, który w życiu zawodowym nic nie osiągnął, za co się nie wziął, to nie skończył, albo spieprzył, typowy działacz w stylu komuny. Mierny, ale wierny. Coś jak Rokita. Reszta nowych ministrów to anonimy bez żadnych osiągnięć i zasług. Za wyjątkiem ministra Szczczurka, którego wypowiedzi budzą jednak niepokoje. Twierdzi, ze musi pomóc budowie kapitału w Polsce, bo tylko to zapewni dobrobyt. Pewnie tak, ale kapitalistom.. Niebezpieczne jest to, że przyszedł z sektora bankowego; jest przez to skażony myśleniem finansjery i będzie stał na straży jej interesów. Najgorsze jest to, że dla niego źródłem zapaści budżetu jest konieczność wypłaty rent, emerytur, zasiłków, świadczeń socjalnych, ponoszenia przez państwo wydatków. Jeśli tu szukać będzie oszczędności, to grozi nam rewolucja i upadek tego rządu. Jest też zwolennikiem OFE, najbardziej złodziejskiego systemu, jaki można sobie wyobrazić. Też bym chciał, żeby mi dano do zarządzania kupę państwowych (czy też społecznych) pieniędzy bez żadnej kontroli ich wykorzystywania i płacili za to mnóstwo szmalu bez względu na uzyskany wynik finansowy.

System OFE był od początku pomyślany jako długofalowy biznes dla banków i instytucji finansowych. Małe OFE padły, zostały przejęte przez wielkich graczy. I co oni teraz robią? Po stworzeniu systemu, którego celem było generowanie głodowych, niewystarczających do przeżycia emerytur, ci sami udziałowcy OFE lobbują w Sejmie za stworzeniem prawnych podstaw „odwróconej hipoteki”. Brakuje ci na życie? Oddaj nam mieszkanie, będziesz mógł w nim sobie mieszkać do śmierci, dorzucimy ci parę groszy do emerytury. A jak zejdziesz z tego świata, to mieszkanie nasze. Proste, prawda? I za takimś czymś optuje nasz nowy pan minister!

Premier słowa nie powiedział o programie na następne lata machając plikiem papierów mających zawierać jakiś plan. Jaki? Co w nim się znajduje? Jakie podejmie wyzwania? Jak walczyć będzie z groźbą bankructwa kraju? Nie wiadomo. Swoje recepty przedstawię za kilka dni. 

Author: chrismark80

Skomentuj

7 Responses to Tusk niby zreformował rząd

 1. Kubaaa pisze:

  największa liczba bezdomnych, największa liczba bezrobotnych, i coś czego nie ma na zachodzie: ubodzy pracujący – czyli masz prace, a i tak na nic cie nie stać – taki jest bilans rządu Tuska. nawet do Afryki na pokład zabrał biznesmenów co podatków w Polsce nie płacą.. gdzie tu logika?

 2. rupert pisze:

  Pendolino to POLSKI wynalazek sprzedany do Włoch po to by potem go odkupic. Kazdy kto troche jest w temacie, wie że to prawda.

 3. Mizerski pisze:

  większość z rządzących nic w życiu nie osiągnęła poza doczłapaniem się po trupach do władzy, lub ewentualnie ktoś ich wstawił na stanowiska. Nowak usunięto ze stanowiska żeby sprawy wyciszyć.. nie ma równości wobec prawa.. Ci co OFE wprowadzili siedzieć w więzieniu powinni.

 4. anastazja pisze:

  Wyczytałam w necie że od prawie 20 lat Polska szykowała się do zakupu Pendolino. PKP ogłosiło w 1977 roku przetarg. Na drodze stanęła wtedy Najwyższa Izba kontroli która zarzuciła PKP ze nie ma dość pieniędzy na taki zakup ani odpowiedniej infrastruktury aby go odpowiednio wykorzystać więc władze spółki wycofały się z niego w 1999 roku.

  A tu nagle proszę! w dobie totalnego kryzysu stać nas na taki luksus?Pewnie tory się samoistnie zregenerowaly. Nie ma to jak pomysłowy "Dobromir" w Sejmie z  tematem zastępczym. zamiast konkretów programowych.

 5. Romano pisze:

  przez 10 lat płaciłem do OFE od 80 do 120zł, co daje srednio 120miesięcy  x 100zł = 12 tysięcy złotych, a fundusz naliczył mi, że uzbierałem 4 tysiące.. dlaczego nikt za to nie odpowiada?

 6. rarytas pisze:

  a gdzie te kobiety w rządzie? tak bardzo chciał tusku wdrażać płeć piękną, usunął Muchę , dodał Bieńkowską, al etylko dlatego, że jako jedyna ma w miarę dobry wizerunek. Ale sama go sobie psuje poprzez ostatnie negatywne wypowiedzi o młodych narzekąjących na polski kiepski stan gospodarki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*