Tusk: Wprowadzimy składkę emerytalną w wysokości 50zł!

Wczoraj odbyło się specjalne posiedzenie rządu, na którym ustalono, że jeszcze w tym roku w Polsce ruszą prace nad wprowadzeniem brytyjskiego systemu podatkowego. Oznacza to likwidację ZUSu, a emerytura będzie jednakowa dla wszystkich oraz wyższa niż obecna średnia wysokość świadczenia. W systemie brytyjskim składka emerytalna dla jednoosobowych firm wynosi koło 50zł. Dzięki temu więcej osób zdecyduje się na uruchomienie działalności, powstanie więcej miejsc pracy. Niska składka emerytalna zapewne zmniejszy szarą strefę. Pracujący na czarno sami chętnie założą firmy, bo w końcu będzie ich na to stać. – komentuje Jacek Rostowski.

Marek Belka zauważa, że takie rozwiązanie w końcu zbliży nas do poziomu krajów zachodnich: Większość mikrofirm w Polsce oscyluje na granicy opłacalności. Tysiąc złotych, które zostanie w portfelu, przedsiębiorcy wydadzą na życie, więc pieniądz będzie w obrocie, a obrót generuje wpływy do kasy państwa z podatków. Poza tym obniżenie składki emerytalnej spowoduje podwyżkę płac i wyższy status obywateli.. 

Pomysł bardzo podoba się szczególnie młodym ludziom, daje im nadzieje, że nie będą musieli wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu dobrych warunków do życia.

Co skłoniło radę ministrów do takiego kroku? Zapytaliśmy o to samego premiera: Polacy emigrują, a mimo to bezrobocie rośnie. Trzeba było coś z tym zrobić. Poza tym polskie firmy wynoszą się do innych krajów. Udogodnienia w systemie podatkowym spowodują, że przedsiębiorcy wrócą do ojczyzny.

Co na to opozycja?: Ostatnie protesty rodziców dzieci niepełnosprawnych oraz opiekunów dorosłych niepełnosprawnych wywołały zimny pot u władzy i strach przed kolejną falą protestów. Nie bez znaczenia jest tez fakt, że 2013 rok według raportów policji był rekordowym pod względem samobójstw w Polsce, głównie przez biedę i bezrobocie. Rząd musiał coś zrobić, bo przecież w naszym kraju żyje 38 mln ludzi, a tylko 13 mln jest zatrudnionych w gospodarce, czyli wytwarza PKB. Jeden człowiek zatrudniony w gospodarce musi „zarobić” na trzy osoby – mówią jednym głosem przedstawiciele warszawskiej młodzieżówki PISu.

 

Niestety drogi czytelniku.. Ten artykuł to prima aprilisowy żart. Nie łódź się.. Obecny rząd nie zrobi nic pozytywnego dla obywatela. 

Zmieniaj Polskę i wstąp do Republikanów już dziś:    www.zmieniajpolske.pl  www.republikanie.net

Author: AlexStinnett

Skomentuj

3 Responses to Tusk: Wprowadzimy składkę emerytalną w wysokości 50zł!

  1. fan pilcha pisze:

    ciekawostka przyrodnicza..

  2. republikanka pisze:

    Czyżby na wiosnę komuś mózg dojrzał? polubię w końcu premiera czy też nie?-oto jest pytanie 😀

  3. nika pisze:

    dobry żart na prima aprilis 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*