W 2012 i 2013 roku upadały biura podróży. Jak będą wyglądały wakacje Polaków w 2014?

Przegladając stare gazety, podczas robienia porządków, trafiłem na artykuł o wakacjach Polaków. Według badań autora nieco ponad 30 procent osób wyjeżdża na tygodniowy wypoczynek, a na  zagraniczne wycieczki zaledwie 4%. Najchętniej natomiast spędzamy urlop w domowym zaciszu i  modny jest relaks na łonie natury. 

Moim skromnym zdaniem nie wyjeżdżamy na urlop bo poprostu nas na to nie stać. Nie pozostaje nam nic innego jak łono natury, okoliczne zalewy i atrakcje turystyczne. Nie zarabiam najgorzej, a mimo wszystko do kina nie chodzę, ciuchy kupuję rzadko, do tego mam na utrzymaniu dwójkę dzieci i robię wszystko by nieba im przychylić. Żony pensja starcza na opłacanie mieszkania, kredytu, rat za samochód i rachunków. Uważam, że wakacje to luksus, na który pozwolić sobie może coraz mniej ludzi. Myślę, że dlatego biura podróży masowo upadały zeszłego roku.

Co nas czeka w 2014? Obywatele wciąż biednieją, bezrobocie rośnie wbrew temu co podają politycy.. ale oni rzadko prawdę mówią. Padną kolejne biura podróży i biura pośredniczące. Tych drugich jest najwięcej. Wakacje spędzać będziemy w domu, a w prasie przeczytamy, że jesteśmy patriotami, bo nie opuszczamy kraju.

 

Author: Rocky Balboa

Skomentuj

5 Responses to W 2012 i 2013 roku upadały biura podróży. Jak będą wyglądały wakacje Polaków w 2014?

 1. Wincenty Suma pisze:

  Propaganda dobrobytu w mediach trwa.. A premier z ambony mówi, że Polakom się dobrze wiedzie..

 2. Willy Kuroda pisze:

  Jestem oszukanym klienta biura, przeżyłęm koszmar i nikomu tego nie życze..

 3. odchud pisze:

  Chce się w przyszłym roku wybrać w jakieś ciepłe kraje, ale teraz to strach.. Zapłaci się komuś, a potem nic z tego

 4. goglówa pisze:

  blog bardzo mi sie podoba, dawno nie czytalam tak ciekawych i przydatnych notek. Mam nadzieje, ze znajde tu, w przyszlosci, jeszcze wiecej interesujacych informacji. Pozdrawiam serdecznie!

 5. bambosz pisze:

  Jak na razie w 2013 biura tez upadają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*