Usuwanie toksyn z organizmu

Współcześnie dieta złożona z posiłków takich jak mięso, produkty mleczne, produkty przetworzone, potrawy smażone, napoje gazowane i alkohol, wraz ze stresem i zanieczyszczeniem środowiska powoduje magazynowanie kwasów w organizmie, co doprowadza do jego zakwaszenia. Wyższe pH wody posiadającej przeciwutleniacze pomaga przywrócić organizmowi równowagę kwasową niszcząc tym samym środowisko sprzyjające rozwojowi chorób. Zażywanie wody z przeciwutleniaczami w solidnych ilościach może spowodować reakcję organizmu przypominającą chorobę spowodowaną przez wydalanie toksyn z organizmu, co równocześnie jest oznaką działania zjonizowanej wody. Wraz z upływem czasu pożądane efekty tego procesu zaczną być coraz bardziej widoczne.

Poprawny stan zdrowia organizmów żywych zależy od czynnika pH krwi. Krew ludzka jest regulowana przez specjalny system, który utrzymuje pH na poziomie 7,3-7,4. Jeśli pH spada poniżej 7,3 mamy do czynienia z zakwaszeniem organizmu (tzw. kwasicą), a jeśli jest wyższe niż 7,5 następuje alkaloza (zasadowica). Zasadowica jest dosyć rzadko występującym schorzeniem, jednak kwasica niestety występuje dość często i można powiedzieć, że należy do chorób cywilizacyjnych zachodniego świata, niekiedy wyłącznie z powodu stresu. Jonizator wody pomaga utrzymać właściwą równowagę, ponieważ woda zjonizowana jest alkaliczna. Niektórzy mówią, że po wypiciu takiej wody, jest ona przyswajana przez kwasy żołądkowe, ale nie jest to prawdą. Woda posiadająca przeciwutleniacze ma alkaliczne minerały, które nie ulegają przemianom, więc zawsze będą alkaliczne. Minerały są z kolei absorbowane przez organizm, dzięki czemu prościej jest utrzymać pH na odpowiednim poziomie i zminimalizować obciążenie systemu regulującego pH krwi, co wiedzie do polepszenia stanu umysłu i ciała.
Reasumując, woda zawierająca przeciwutleniacze oczyszcza krew z toksyn takich jak cholesterol, metale ciężkie czy substancje nieorganiczne, tworząc tym samym lepsze środowisko dla krwi krążącej w organizmie. Zwiększenie konsumpcji wody pomaga oczyścić „filtry” organizmu – wątrobę i nerki, a w dodatku, w sytuacji korzystania z wody zjonizowanej, usuwa toksyny z organizmu.

Author: WEWAgustin

Skomentuj