Uważaj na praktyki firm pozycjonujących

Uważaj zanim zlecisz pozycjonowanie firmom, które oferują masowe dodawanie artykułów (precli) do witryn opartych na wordpressie. Ja nazywam takie firmy "dodawarkami". Kiedyś na początku mojej przygody z tekstami do jednej z firm z branży lingwistycznej, o ile pamiętam byli to tłumacze przysięgli z Wrocławia, napisałem maila i pokazałem im kawałek artykułu jaki dostałem do publikacji. Chciałem być miły i przestrzec ich przed firmą, której zlecili pisanie tych tekstów. Nie usłyszałem słowa dziękuje, a zostałem jeszcze "ochrzaniony", że to niemożliwe, żebym dostał takie kiepskie treści, bo oni sami redagują artykuły. Może i rzeczywiście sami piszą, tylko, że firmy "dodawarki", by treści były unikatowe, używają programów – "mieszarki synonimów".

Taki program losowo zamienia słowa na inne wyrazy bliskoznaczne i później, z poraz enty zmienianej treści  wychodzi coś takiego np.:

W przeważającej większości przypadków nie zwracamy na nie baczniejszej uwagi dotąd, tak długo jak nie zacznie nam cos odmawiać posłuszeństwa. Typowe objawy migreny traktujemy przeważnie, w charakterze trochę z większym natężeniem dotkliwy boleść głowy, który po zażyciu tabletki nam przejdzie.

a oryginał brzmi tak:

Zazwyczaj nie przykuwamy uwagi do problemów zdrowotnych dopóki wszystko gra. Migrenę traktujemy zwykle jako dotkliwszy ból głowy, który ustąpi po zażyciu tabletki.

Jeśli tak zmieniony i zepsuty artykuł jest opatrzony logiem czy adresem witryny jakiejś firmy to działa to bardzo na niekorzyść prowadzonego biznesu. Żyjąca w nieświadomości firma, o której wyżej wspomniałem w dobrej wierze pisała sobie artykuły ze swojej branży, przekazywała firmie pozycjonującej, a ta i jej "mieszarka synonimów" psuła teksty. Zdecydowanie lepiej jest samemu dodawać wartościowe i unikatowe teksty lub osobie zaufanej to zlecić.

"Dodawarki" wrzucają artykuły zazwyczaj na kiepsko wyglądające i zaniedbane witryny z Page Rankiem = 0. Lepiej mieć kilka artykułów na dobrych i schludnych stronach z PR>0 niż setki zepsutych na stronach z zerowym PR. 

 

Author: pkz h3o

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*