Uwierzyć ”nie widząc”

Ludzie myśleli że świat jest płaski…dopóki ktoś nie dowiódł czegoś przeciwnego. Kto myślał o mikrobach pełzających po naszej skórze zanim ktoś nie wynalazł mikroskopu? Prawdziwa inteligencja polega na otwartości UMYSŁU – poszukiwaniu, dociekaniu tajemnic, a wtedy kto wie czy sami nie zostaniemy świadkami czegoś co inni zwykle określają dziedziną – ''CZARY MARY''. Nie wiem czemu w myśl zasady – nie dotknąłem więc to nie istnieje – wiele osób nie chce nawet dopuszczać do siebie myśli, że w naszym zmaterializowanym świecie istniały, istnieją i będą istnieć zjawiska, których nasze mózgi nie są w stanie pojąć. Być może nie wszystko da się naukowo wyjaśnić i dowieść, ale czy to oznacza że tego nie ma?

Zaawansowana technika XXI wieku, nowe technologie – a do tej pory nie wymyślono antidotum na choroby nowotworowe.
Czy w słynne tajniki metaforycznej ALCHEMII wierzą tylko niedouczeni, zacofani i dziwni ludzie? Jest wielkim błędem taki tok rozumowania.

Kartezjusz – francuski matematyk, filozof i fizyk, jeden z najwybitniejszych uczonych XVII w stwierdził:
''Jedyny pewny akt – myślenie. Jeśli bowiem kwestionujemy wszystko, przyjmując całą wiedzę za akt działania 'złośliwego demona', to jednej rzeczy zakwestionować nie możemy – właśnie aktu wątpienia, a więc i myślenia.''
Dzięki wielu znanym i wybitnym uczonym na przestrzeni historii nauka posunęła się dlatego, że ich umysły nie ograniczały się do ''szablonowego widzenia świata''. Biorąc pod uwagę, że każde ciało fizyczne posiada jakąś energię czy też w przypadku człowieka – duszę, pamiętajmy, że zdolności niektórych ludzi mogą być naprawdę niesamowite jakby… nie z tego świata!

Wiele wynalazków powstało za sprawą snów.
Thomas Edison – wspominał: "Moje pomysły często wyskakiwały z moich snów". Edison znany był ze swoich codziennych drzemek, podczas których obok łóżka miał blok i ołówek. Gdy przychodził pomysł, od razu pośpiesznie go notował, żeby później świadomie go rozpatrzyć.

Czasem muzyka także była inspirowana snami 🙂
"Obudziłem się z uroczą melodią w głowie, pomyślałem ‘To świetne, ciekawe co to jest?’… Usiadłem do pianina. Pomyślałem ‘Nie… nie napisałem wcześniej niczego takiego jak to’. Ale miałem melodię w głowie i była ona magiczna” – tak napisał Paul McCartney po skomponowaniu „Yesterday”.

W swoim artykule zmierzam do przypomnienia sylwetki jednego z największych polskich, przedwojennych jasnowidzów jakim był Stefan Ossowiecki (ur1877 zm 1944) z wykształcenia inżynier.
Człowiek ten był w posiadaniu zdolności paranormalnych które obejmowały:
– telepatię
– telekinezę
– bilokację
– eksterioryzację
– postrzeganie aury
Jedną z osób które badały jego zdolności był laureat Nagrody Nobla prof.Charles Richet. Na seansach Ossowieckiego bywał Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski, Karol Szymanowski, Kazimierz Sosnkowski i wiele innych znanych osób.
Myślę że warto czasem sięgnąć w necie po informacje o takich ''zwykłych – niezwykłych ludziach''… nadmiar wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodził 😉

Author: Tiffany

Skomentuj

3 Responses to Uwierzyć ”nie widząc”

  1. Jan Klekot pisze:

    jackowski udowodnił, że zdolnoności paranormalne to fakt, już dawno w japonii

  2. edgar-c pisze:

    zdolność bilokacji to super sprawa,można w jednym czasie pracować i wypoczywać 🙂

  3. GośkaT pisze:

    Dzięki internetowi i prawidłowej lokalizacji możemy dzisiaj przekonać się "naocznie" że to co dawniej zakrawało na magię czy cud jest przedstawiane przez ludzi potrafiących łamać zasady fizyki jakich nas uczono w szkole. Polecam do obejrzenia wyczyny młodego człowieka Dynamo. Nie chcę komentować tego co przedstawia pozostawiam osąd osobom, które udało mi się zainteresować.   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*