Witamina B12 sprzyja chudnięciu

suplement na odchudzaniePrawidłowo działający suplement na odchudzanie powinien być połączony z suplementami witaminowymi. W czasie zrzucania wagi, gdy do organizmu dostarczane są mniejsze dawki składników odżywczych, może dojść do powstania niedoborów witamin, które mogą być groźne w skutkach. Poza tym niektóre witaminy wprost sprzyjają odchudzaniu.

Na przykład witamina B12, czyli kobalamina, określana jest również witaminą energii, gdyż aktywuje proces metabolizmu, stymuluje spalanie większej ilości kalorii, co z kolei oddziałuje na wzrost tempa zmniejszania masy ciała. Dzięki temu, że witamina B12 zwiększa ilość energii w organizmie, pozwala na zwiększenie aktywności fizycznej nawet w czasie zredukowanego spożywania kalorii. Poza tym witamina ta zwiększa ilość kwasu foliowego w organizmie, który jest potrzebny do powstawania czerwonych krwinek.

Witamina B12 oraz kwas foliowy są od siebie wzajemnie zależne, co oznacza, że wraz ze spadkiem stężenia tej witaminy spada również poziom kwasu foliowego. Podwyższone zapotrzebowanie na kobalaminę pojawia się w czasie ciąży. Jest to skorelowane ze zwiększonym popytem na wytwarzanie czerwonych krwinek, a także na podwyższone zapotrzebowanie na kwas foliowy. Preparaty na odchudzanie możemy kupić w aptece bez recepty.

Author: Sinclair WiiSeven

Skomentuj

One Response to Witamina B12 sprzyja chudnięciu

  1. MoniaJarosinska pisze:

    W koncu sukces, zrzucilam 8 kg, probowalam juz naprawde wszystkiego, w koncu znalazlam w necie artykul o tabletkach na odchudzanie, postanowilam zamowic. Codziennie jedna tabletka plus troche ruchu (jazda na rowerze do pracy) no i prosze sukces. Strony nie pamietam ale wpiszcie sobie w google – nadwaga to juz mnie nie dotyczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*