Wódka nie tylko do picia

Wódka jest znana od wieków. Początkowo była lekarstwem sprzedawanym w aptekach. Z czasem zaczęto się w niej rozsmakowywać. Powoli też poza zdrowotnymi i smakowymi właściwościami zaczęto doceniać jej inne moce. Moce te przydają się przede wszystkim paniom domu, które mają problem z wyczyszczeniem czegoś lub chcą udoskonalić swoje wypieki. Warto mieć butelkę czystego spirytusu lub wódki w kuchennej szafce, tuż obok octu i sody. Ta trójca bywa w domu niezastąpiona. To szybki i tani sposób na wykonanie prostych trików ułatwiających życie. Wiele z nich wykorzystywały nasze babcie i prababcie.

Wódka w łazience

Wódka podobnie jak ocet pomaga w pozbyciu się pleśni. Wystarczy namoczyć nią szmatkę lub wlać do spryskiwacza i skropić zabrudzoną powierzchnię, np. fugi w łazience. Trzeba je pozostawić na kwadrans i po tym czasie wyczyścić szczoteczką do zębów.

Wódka przywraca blask łazienkowej armaturze. Wystarczy wypolerować krany szmatką nasączoną wódką. Tak samo można postąpić z armaturą kuchenną.

Dzięki wódce można zadbać o żyletki. Trzeba je namoczyć w alkoholu, to je zdezynfekuje oraz zapobiegnie stępianiu się i rdzewieniu.

Wódka pomoże w pozbyciu się plam z kosmetyków. Zabrudzone miejsca trzeba natrzeć wódką przed praniem. A żeby pranie miało przyjemny zapach, spryskaj je wódką z rozpylacza. Pamiętaj, by takie pranie schło przy otwartym oknie lub na powietrzu, by zapach alkoholu mógł wywietrzeć.

Wódka w kuchni

Wódka dodana do masy tortowej zniweluje smak masła. Kilka jej kropel uczynią sernik bardziej puszystym. Dodana do ciasta na faworki, sprawi, że wypiek ten będzie mniej tłusty. Pozwala też na podanie płonących lodów lub naleśników. Można ją dodać do sosów, zarówno do mięsa jak i makaronów.

Wódka pozwala się pozbyć łazienkowej pleśni, ale dotyczy to też pleśni spożywczej. Można nią polać wierzch domowych konfitur, by nie spleśniały i nie cukrzyły się.

Jeśli planujemy imprezę z drinkami, warto mieć zapasy tego trunku, bo dodaje się go do bardzo wielu drinków. Tu do wyboru mamy również szeroki wachlarz wódek smakowych.

Blat kuchenny przetarty spirytusem skutecznie odstraszy wszelkie insekty.

Wódka a ciało człowieka

Nie chodzi tu o stan upojenia, ale o to, w czym wódka może nam pomóc albo coś udoskonalić.

Jednym z najstarszych sposobów na złagodzenie gorączki jest natarcie klatki piersiowej i pleców spirytusem.  

Gdy boli cię ząb, przepłucz go czystą wódką. Gdy masz podbite oko lub stłuczoną nogę, zrób sobie kompres. Wymieszaj wódkę z wodą i wlej do woreczka do lodu. Możesz wyciągać pojedyncze kostki lub przykładać cały woreczek jako kompres na bolące miejsce.

Gdy nie możesz ściągnąć bandażu, zwilż go wódką, a ta zadziała jak rozpuszczalnik i pozbędziesz się bandaża bezboleśnie.

Dzięki wódce można pozbyć się opryszczki. Jeśli ten problem cię dotyczy, to namocz patyczek do czyszczenia uszu w wódce i przyłóż do opryszczki, by ją wysuszyć.

Wódka pomoże pozbyć się nieprzyjemnego zapachu stóp. Wystarczy je w niej namoczyć. Pomoże też odzyskać blask zmęczonym włosom. Trzeba wlać kieliszek wódki do szamponu i taką miksturą myć głowę.

Wódka i inne zastosowania

Kilka kropel wódki i łyżeczka cukru dodane do wody w wazonie przedłużą żywotność ciętym kwiatom, pod warunkiem, że taką mieszankę będziesz przygotowywać codziennie świeżą.

Szmatką namoczoną w wódce wyczyścisz okulary, nie tylko z kurzu, ale również z bakterii.


artykuł pochodzi z serwisu Albercik

Author: Mr. A.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*