Wrocławski stadion po „Euro 2012” do remontu

Po poprzednich, "polskich", Mistrzostwach Europy w piłce nożnej mamy piękne wspomnienia związane z organizacją tego turnieju, jak i wiele obiektów czy piekne stadiony powstałe specjalnie z tej okazji. Stadiony są nowoczesne, funkcjonalne i bezpieczne. Ale mimo to i one nie są wolne od usterek. Władze Wrocławia spierają się z wykonawcą o niestaranne wykonanie stadionu miejskiego, czego efektem jest to, iż obiekt może wkrótce wymagać modernizacji.

W grę wchodzi cały szereg usterek, które nie zagrażają bezpieczeństwu ludzi, ale skracają żywotność konkretnych elementów stadionu. Niepomalowane barierki, które pozbawione zabezpieczenia będą szybciej korodowały. W niektórych toaletach zamiast glazury, którą przewidziano w kontrakcie, ściany są pomalowane farbą.

Miasto chce odszkodowania. Inspektorzy nadzoru budowlanego wyliczyli wykonawcy, firmie Max Bögl cały zakres kolejnych uchybień. Między innymi niedbałe wykonanie izolacji termicznej, źle dobrane elementy zespalające membranę otaczającą obiekt i upodabniającą go do lampionu. Na liście usterek znalazła się również źle wykonana konstrukcja dachu (prawdopodobnie krzywego). Wg ekspertów istnieje przypuszcznie, że nie dłużej niż za dwa lata wrocławski obiekt będzie wymagał remontu.
I raczej nie chodzi o drobiazgi typu brzydko pomalowanej ściany, skoro spółka Wrocław 2012 domaga się z tytułu niedokładnie wykonanych prac ponad 80 milionów, czyli prawie 1/10 kwoty, za jaką wybudowano cały stadion.

Wrocław 2012 żąda wypłaty gwarancji bankowych (65 mln zł) zdeponowanych przez wykonawcę stadionu jako zabezpieczenie, że wszystkie zaplanowane roboty remontowe zostaną zrealizowane w sposób należyty. Nie zważyszwy na to zarządca obiektu domaga się nałożenia na wykonawcę 17 mln zł kary.

Author: Sarekmaset

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*