Letnia stolica Europy

Woda doda Ci zdrowia. W południowych Niemczech, w rejonie Badenii położone jest szczególnie czarowne miejsce słynne ze swojego kurortu. Założenie Baden w Badenii datuje się już na około 10 wieków przed naszą erą, gdy to Rzymianie zawitali w te piękne okolice i zaobserwowali ich szczególne wartości. Uzdrowisko jest nie tylko największe i najsławniejsze w Niemczech, ale także w całej Europie. Znane jest z licznych wydarzeń artystycznych oraz społecznych. Badeńczycy chlubią się najlepszym teatrem operetkowym w Europie. Teatr Badeński pracuje bez przerwy, jednakże na atencję zasługują wspaniałe imprezy w sezonie wakacyjnym, które odbywają się w Miejskiej Arenie. Przeglądy koncertowe, liczne balety oraz opery oszałamiają i wabią coraz to liczniejszą widownię. Kolejną z atrakcji są wyścigi konne, które odbywają się 2 razy do roku.

Jedną z najpiękniejszych budowli miasta jest Dom Zdrojowy, w którym ma siedzibę bardzo znane, luksusowe kasyno. Mają tam miejsce również wystawne bankiety, koncerty oraz eleganckie rauty. Natomiast woda źródlana wypływa tu wprost z głębi ziemi.
W Muzeum Miejskim turyści będą mają okazję zapoznać się z obiektami, które przedstawiają historię Baden od jego początków po czasy współczesne.
Kurort jest znany z leczenia zimnymi i ciepłymi wodami. Gorąca woda ma swoje źródło na głębokości 2000 metrów, a jej temperatura osiąga 68 stopni Celsjusza. Goście odwiedzający to niewielkie, ale jakże urokliwe, niemieckie miasteczko mogą odprężyć się w zabytkowych rzymsko-irlandzkich łaźniach lub współczesnych termach, które wyglądem nawiązują do antycznych świątyń. Termy na swojej olbrzymiej powierzchni, gdzie znajdują się między innymi: pomieszczenia do inhalacji, grota solna, łaźnie, liczne miejsca wypoczynku, centrum spa i fitness, mają do zaproponowania mnóstwo zabiegów relaksacyjnych oraz zdrowotnych.
Komfort kuracjuszom gwarantuje 12 ujęć zdrojowej wody, które leczniczo oddziałują na choroby stawów oraz kręgosłupa, choroby aparatu ruchu, układu krwionośnego oraz nerwowego, choroby reumatyczne, schorzenia dróg oddechowych, a także odprężają mięśnie oraz polepszają i krzepią cały organizm. Po odprężających zabiegach warto odwiedzić ruiny rzymskich łaźni, kolekcję sztuki Friedera Burdy czy dom sławnego muzyka, Brahmsa.
Baden pozyskało tytuł letniej stolicy Europy, miejsca wyjątkowego, szlachetnego, ale przede wszystkim ekskluzywnego, które odwiedzającym je gościom jest w stanie zaoferować to, co wymarzone na polu uzdrowiskowym, rozrywkowym czy kulturalnym.

Author: efcserv23

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*