Wydawać mniej na ogrzewanie

Wielu obywateli w Polsce zmaga się z rosnącymi kosztami ciepła. Dotyczy to w głównej mierze ludzi z miejskich osiedli podłączonych do sieci komunalnej albo posiadających ogrzewanie na gaz ziemny. W przypadku mroźnej zimy rachunki mogą okazać się naprawdę zabójcze. Niżej przedstawiono elementarne sposoby oszczędzania na ogrzewaniu domu.

Pierwsze zagadnienie wiąże się z nieodzownością zainwestowania w ocieplenie. Jest to jednorazowy wydatek, który dość szybko zwraca się z nawiązką. Można wybrać zwykłe ocieplenie budynku styropianem alternatywnie bardziej nowoczesne, a więc technologią wtłaczania specjalnej masy z celulozy. Solidnie wykonane izolacje redukują ubytki energii cieplnej. To nie tylko oszczędzanie złotówek, ale również większa wygoda dla mieszkańców. Aby namówić spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty do podjęcia takiego kroku należy napisać specjalną patycje z podpisami mieszkańców lub poruszyć ten temat na zebraniach w spółdzielczych. Po ociepleniu należy też założyć liczniki ciepła i zacząć płacić tylko za ciepło zużyte.

Następny pomysł, jaki w licznych przypadkach się opłaca, to kominek. Przyzwoicie dopasowany kominek nie tylko świetnie się prezentuje w mieszkaniach, oczywiście nie w każdym lokum jest możliwość zamontowania kominka, ale też grzeje. Opał jest tańszy niż gaz ziemny. Dzięki dociepleniu, hermetycznym oknom i posiadaniu kominka można przykręcić kurek ogrzewania czasami nawet do minimum. Zaoszczędzone pieniądze przecież zawsze się przydadzą.


www.derowerk.pl

Author: lanos

Skomentuj

One Response to Wydawać mniej na ogrzewanie

  1. Małogrzata pisze:

    właśnie:  Wielu w obywateli w Polsce zmaga się z rosnącymi kosztami ciepła. Dotyczy to w głównej mierze ludzi z miejskich osiedli podłączonych do sieci komunalnej albo posiadających ogrzewanie na gaz ziemny. W przypadku mroźnej zimy rachunki mogą okazać się naprawdę zabójcze. Niżej przedstawiono elementarne sposoby oszczędzania na ogrzewaniu domu.    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*