Wywiad na temat rejsów statkiem z Agnieszką Figurą z „Fostertravel”

Rejsy statkami to alternatywa do stacjonarnego pobytu w hotelu albo typowej wycieczki objazdowej. Z racji tego, że to droższa forma spędzania urlopu, obecnie nie jest w Polsce tak popularna, jak np. wśród Niemców czy Francuzów. Rejsy odbywają się głównie po Morzu Śródziemnym, ale także np. po Europie północnej czy Karaibach. Statek każdego dnia cumuje w innym porcie, w różnych krajach, po wyjściu na ląd turyści zwiedzają dane miasto.

Rejsy cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością i choć wycieczki tego typu nadal uznawane są przez polskich turystów za produkt raczej luksusowy, to dają one gwarancję wyśmienitej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Agnieszka Figura – Specjalista ds. Turystyki z portalu www.Fostertravel.pl przekonuje dlaczego rejs stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych wczasów albo wycieczki objazdowej.

fostertravel.pl

Wakacje na morzu – czy to dobry sposób na wypoczynek?
Agnieszka Figura: – Oczywiście! Rejsy to stosunkowo nowa forma spędzania urlopu, która znacznie różni się od stacjonarnego pobytu w hotelu albo od typowej wycieczki objazdowej, ale która ma jednocześnie szansę spodobać się Polakom w równym stopniu co Niemcom czy Francuzom. Największą zaletą wycieczek rejsowych, które trwają standardowo 8 dni jest to, że w ich trakcie można odwiedzić kilka krajów, natomiast podczas samej żeglugi uczestnicy rejsu mogą oddawać się przeróżnym aktywnościom. Na pokładzie statku są baseny, trasy joggingowe, korty tenisowe, tematyczne restauracje, bary, kasyno czy biblioteka. Poza tym w trakcie rejsu prowadzone są animacje dla dzieci i dorosłych, a także, w zależności od standardu statku, organizowane są koncerty i przedstawienia teatralne. Każdy więc znajdzie na statku coś dla siebie.

Gdzie w takim razie najlepiej jest się wybrać na rejs?
– Największe zainteresowanie polskich turystów wzbudzają rejsy po Morzu Śródziemnym, w trakcie których można zawitać m.in. do Tunisu, hiszpańskich portów w Barcelonie i Palma de Mallorca, włoskiej Genui, francuskiej Marsylii, tureckiego Izmiru czy też do greckich portów w Pireusie i Santorini. Ale wycieczki rejsowe organizowane są nie tylko po Morzu Śródziemnym, ponieważ coraz większą popularnością cieszą się też rejsy po Europie Północnej, gdzie można na przykład zobaczyć przepiękne fiordy norweskie. Z kolei w okresie zimowym, gdy w Europie nie ma sezonu, kuszące są oferty rejsów po egzotycznych zakątkach świata, np. po Karaibach.

fostertravel.pl

Czy podczas postoju w porcie turysta ma szansę zobaczyć największe atrakcje miasta?
– Zdecydowanie tak, choć w większych miastach, takich jak np. Barcelona, turysta musi postawić na zwiedzanie miejsc naprawdę najważniejszych. Z pomocą w tym względzie przychodzą uczestnikom rejsów armatorzy, którzy oferują w każdym porcie (statek każdego dnia cumuje w innym porcie) wycieczki fakultatywne. Polscy turyści muszą jednak pamiętać o tym, że z uwagi na stosunkowo niską jeszcze popularność rejsów w Polsce, wycieczki po mieście odbywają się przede wszystkim w językach angielskim, niemieckim, francuskim czy włoskim. Coraz częstszym jednak udogodnieniem dla turystów z Polski jest obecność na statku polskiego pilota, który nie tylko czuwa w trakcie rejsu nad ich dobrym samopoczuciem, ale też organizuje dla nich odpłatne zwiedzanie w portach.

Dlaczego wycieczki rejsowe mają szansę podbić serca Polaków?
– Wycieczki rejsowe są nadal dużo droższe od tradycyjnych wycieczek objazdowych oraz od wczasów w hotelu, a dodatkowym problemem dla wielu osób może się okazać dojazd do portu. Jednak mają one dużą szansę podbić serca Polaków z tego względu, że oferują zupełnie nowe, niezapomniane wrażenia. Wielu polskich turystów cechuje pasja do podróżowania, a rejsy dają im możliwość zobaczenia kilku krajów w trakcie jednego wyjazdu. Poza tym wycieczki rejsowe dostępne są też często w promocyjnych cenach, a to oznacza, że mogą sobie na nie pozwolić również osoby dysponujące niższym budżetem wakacyjnym.

fostertravel.pl

Author: agencja_pyry

Skomentuj

One Response to Wywiad na temat rejsów statkiem z Agnieszką Figurą z „Fostertravel”

  1. ania pisze:

    Szkoda, że nie ma cen takiego rejsu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*