XIII Konkurs MEN i Akademii Warszawskiej zakończony

  MEN wspólnymi siłami z Akademią Warszawską po raz trzynasty zorganizowało konkurs dla absolwentów szkół średnich pod tytułem: Projektowanie stron WWW – moja pierwsza samodzielna strona. W konkursie zwyciężył Dawid z ZSI w Kaliszu, za budowę strony "Moje drzewo rodzinne", na której opracował możliwość zrobienia własnego, internetowego drzewa rodowego. Jego projekt zyskał największą liczbę punktów i zachwyt jury. Szczególnie dobrze został odebrany sam plan na otwarcie tego rodzaju strony, przy wykorzystaniu niezaawansowanych narzędzi webowych.

  Do konkursu zgłosiło się wiele szkół  średnich a także gimnazjów. Wystartowało w nim w sumie 136 chłopców i dziewcząt reprezentujących dwa kierunkii: technik informatyk i technik komunikacji sieciowej. Uczniom z najwyższą punktacją, wśród reprezentantów danego zawodu, nadano tytuł "Mistrza w branży". Tytuł "Finalisty Konkursu" dla uczestników, którzy uzyskali najwyższy wynik pomijając przynależność do zawodu, dostały Katarzyna i Kinga, z ZSTE Myślenice. Drużynowo zwyciężyło Gimnazjum numer 8 w Warszawie, zgarniając 211 punktów. Wychowankowie tej placówki zajęli wszystkie miejsca punktowane w 3 kategoriach. Według organizatorów konkurs wyróżnił się wysokim poziomem. Projekty opiniowali znakomici specjaliści. Byli oni zaskoczeni, tym jak uczestnicy z zaangażowaniem podeszli do tego wyzwania. Jury było pod wrażeniem wiedzy oraz talentów, jakie zaprezentowali. Organizatorzy wierzą, że dzięki takim zawodom zaszczepią w młodzieży sens tego, aby wykorzystywać potencjał Internetu, nie tylko z tej handlowej i komercyjnej strony. Urząd i wszyscy zaangażowani w ten projekt pragną przekonać młodych, że wykształcenie informatyczne daje duże szanse zawodowe i rozwojowe. Wystarczy odrobina chęci i pasji, aby już dziś zacząć tworzyć swoją przyszłość w zawodzie informatyka bądź programisty czy grafika. Raduje jednocześnie duże zainteresowanie ze strony nauczycieli. To właśnie oni pomagali w przygotowaniach swoim wychowankom.
  Laureaci zostali docenieni także pieniężnymi nagrodami, których suma wynosiła 40 tysięcy złotych. Fundatorem nagród było Ministerstwo Oświaty oraz znana firma telekomunikacyjna. Jak zdradzili nam laureaci nagrodę planują przeznaczyć na dalszą naukę i rozwijanie swoich zainteresowań.

Author: efcserv23

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*