Z czego zbudować ściankę działową?

Ściankę działową można stworzyć z wielu materiałów występujących na rynku, począwszy od tych tradycyjnych po te supernowoczesne. Dobór odpowiedniego tworzywa jest zależny od zadań, jaką ma pełnić ekstra ścianka działowa. Może ona wydzielać odrębne wnętrze lub służyć zadaniom  stricte dekoracyjnym. Poniżej przedstawiam charakterystyczne materiały, z których można zbudować ściankę podziałową.

Materiały na ścianki działowe:

Ścianka z płyt gipsowo-kartonowych – bazowym materiałem, bezsprzecznie najbardziej popularnym i możliwym do zastosowania praktycznie wszędzie, przez wzgląd na swoją lekkość, prostotę oraz łatwość montażu są płyty gipsowo kartonowe oraz profile. Takiej ściance można dać jakikolwiek kształt, można ją zaaranżować zacząwszy od zwykłego malowania po ułożenie na niej kamienia naturalnego. Nie można na niej jednak powiesić szafek.

Kolejnym interesującym pomysłem – równie poręcznym i nieskomplikowanym w położeniu będzie ścianka działowa z drewna. Takie ścianki można z sukcesem wykończyć fornirem drewnianym bądź drewnianymi modułami ściennymi. 

Ściankę działową można także wykonać z niewielkich części – czyli bloczków ceramicznych bądź cegły pełnej. Ścianka działowa zrobiona z cegły może stanowić spektakularny element wystroju nawet bez jej dokładnego wykańczania. Taka kurtyna z cegieł idealnie komponuje się w sypialni z kutą, żelazną ramą łóżka. Oprócz tego odpowiednie jej podświetlenie gwarantuje nietypowy klimat takiego pokoju.

Ścianka graniczna z pustaków szklanych. Jeśli uatrakcyjni nam to pomieszczenie możemy zastosować do zrobienia ścianki odgradzającej pustaki szklane. Są one bardzo wyjątkowym wykończeniem, ponieważ przepuszczają światło – przykładowo do pomieszczeń bez okien, które chcemy wydzielić. Często są wykorzystywane do postawienia ścianek działowych w łazience. Pustaki szklane mają aktualnie różne kolory i można je połączyć nawet bez zaprawy za pomocą listew drewnianych bądź metalowych lub spajając je spoiwem.

A może ścianka działowa z cegły syntetycznej? Ściankę przezroczystą w salonie, pełniącą jeszcze funkcję dekoracyjną, można zrobić z cegły syntetycznej. Ścianka taka jest składana bez zaprawy i w każdej chwili z prostotą można ją zdemontować, przewartościowując wystrój wnętrza. Taką ściankę można podświetlić listwą LED wprowadzoną do wnętrza ścianki wykonanej tym sposobem.

A na koniec warto dopowiedzieć, iż wszelkie prace tego typu życzą sobie posiadania specjalnych narzędzi, a główne to listwa pomiarowa, która zezwoli na dokładne ustawienie ścianki.


www.betglob.pl     www.autobromek.pl

Author: efcserv23

Skomentuj

2 Responses to Z czego zbudować ściankę działową?

  1. Paul T. pisze:

    Ja tam sobie zrobiłem oddzielenie elegancko parawanem, bez dłubania i roboty

  2. piepho443 pisze:

    Bardzo podoba mi sie wpis. Chcialabym poczytac wiecej, gdyz styl pisania jest bardzo obiecujacy. No i oczywiscie, info z tekstu bardzo mi sie przydadza. Czekam na kolejne wpisy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*