Rządy Rostowskiego: W 2060 roku Polska osiągnie bilionowe zadłużenie!

Jacek Rostowski, a właściwie Jan Antony Vincent-Rostowski, czyli "kreatywny" minister finansów narzuca swoje wizje narodowi, w tym także premierowi. Dlaczego jest na to przywolenie? Przecież tak nie może być! O tym, że coś takiego jak konsultacje społeczne w Polsce nie istnieją to wszyscy wiedzą. Nikt nie myśli o interesie państwa, ani o kieszeniach obywateli – ewentualnie tylko wtedy, kiedy rząd chce je jeszcze bardziej ogołocić. Zagrożone są emerytury obecnych 20-30 latków. Zagrożony jest ich byt.

Odnosze wrażenie, że rząd wręcz jest przekonany, że niczego nie musi z obywatelami konsultować i że obywatele są dla rządu, a nie rząd dla obywateli. Kase powinno się wydawać racjonalnie, a w tej chwili wszystkie działania powodują zwiekszanie długu publicznego. Zadłużenie na głowę jednego mieszkańca wynosi 25 tys.zł. Tego nie było nawet za Gierka. Majstrowanie przy OFE, to nic innego jak próba sięgnięcia po naszą forse. Jeżeli likwiduje się progi ostrożnościowe, to naraża się społeczeństwo na potężne długi – wiedzą to nawet dzieci uczące się przedsiębiorczości w szkole.

Gdzies na necie wyczytałem, że Business Centre Club wyliczył, że przez najbliższe 5 lat deficyt Funduszu Ubezpieczeń Społecznych osiągnie 380 miliardów złotych, a w 2060 roku będziemy mieli bilionowe zadłużenie !!! Ale o to przecież chodzi. Banki zarabiają na długu, na odsetkach.

Premier doskonale wie, że Rostowski działa na niekorzyść państwa, ale przecież po to go powołał, w razie czego będzie miał na kogo zwalić wine.

Author: Ajdaho

Skomentuj

2 Responses to Rządy Rostowskiego: W 2060 roku Polska osiągnie bilionowe zadłużenie!

  1. polak pisze:

    Najpierw Rostowski w grupie Bilderberg, teraz to.. wychodzi na to, że PO odpoczątku było przygotowywane do przejęciea władzy i celowego złego zarządzanie ekonomicznego.. 

  2. Katarzyna Puławska pisze:

    Oby tylko bilionowe..Ale nie martwcie się.. 2014 rok będzie powrotem do kraju Polaków z emigracji.. po resztę rzeczy. Napewno nakupują dużo towarów, prowiantu i ciuchów, żeby zabrać z powrotem za granicę. wzrośnie konsumpcja i po 2020 roku będziemy 20 gospodarką świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*