Zbawienny aloes

na stawyRoślina ta cechuje się długimi i masywnymi liśćmi, które posiadają specyficzny żel. Sok z liści aloesu jest żółtej barwy i posiada gorzki smak. Aloes wspiera proces wchłaniania pokarmu, pomaga utrzymać zdrowy przewód pokarmowy. Wspomaga on wchłanianie związków odżywczych z pokarmu w jelitach. Ma także delikatne, naturalne właściwości oczyszczające organizm. Poza tym picie dwóch do czterech uncji wyciągu z aloesu na dzień wpływa na podwyższenie wytrzymałości organizmu. Sok z aloesu ma własności przeciwbakteryjne. Wskutek tego organizm jest bardziej wytrzymały na wpływ wszelkich elementów chorobotwórczych i rzadziej choruje na różnego typu choroby. Aloes jest także dobry jako lekarstwo na stawy, gdyż oddziaływuje łagodząco, kojąco i przeciwzapalnie, działa przeciw chorobie zwyrodnieniowej stawów..

Pomaga więc leczyć ból oraz stany zapalne w rejonie stawów. Aloes posiada między innymi wapń, sód, żelazo, magnez, mangan, potas, chrom, miedź oraz cynk, a także witaminy A, B1, B2, B6, B12, C oraz E. Dzięki tym pierwiastkom nie tylko zapobiega chorobom skóry, ale również zapobiega starzeniu, wywołując niszczenie wolnych rodników. Na dodatek może być przydatny przy leczeniu poważniejszych chorób skóry, na przykład egzemy. Sok z aloesu może być także wykorzystywany do leczenia trudności z nerkami.

Cechy medyczne aloesu znane są od setek, a nawet tysięcy lat. Już ludzie w czasach starożytnych wykorzystywali wyciąg z aloesu jako środek przyspieszający gojenie ran, leczenie oparzeń czy poprawiający wygląd i kondycję skóry. Jest to roślina, rosnąca zwykle w rejonach suchych i gorących. Jest popularna w Afryce, Azji, a także południowej części Europy i Ameryki. Możemy wymienić aż pięćset odmian tego zioła. Większość z nich jest roślinami trującymi, a tylko cztery z nich posiadają własności lecznicze. 

Może być wykorzystywany miejscowo na skórę w miejscach jej uszkodzenia lub doustnie. Przyśpieszania gojenie ran oraz różnych chorób skóry. Używano go do leczenia poparzeń, w tym również oparzeń od słońca. Jest komponentem wielu kremów, balsamów do ciała oraz odżywek, przeznaczonych do pielęgnacji suchej skóry. Zmniejsza on bowiem podrażnienia, polepsza stan suchej oraz popękanej skóry. Na dodatek polepsza stan dziąseł oraz zapewnia zachowanie higieny jamy ustnej. Stosowany doustnie, działa jako lek przeczyszczający. Jednak trzeba pamiętać, że laksacja wywołana przez działanie przeczyszczające aloesu wywołuje zmniejszenie wchłaniania lekarstw, przyjmowanych w tym samym czasie. Stosowanie doustne soku z aloesu u ludzi chorych na cukrzycę powinno być dokładnie kontrolowane, gdyż sok ten powoduje znaczne zmniejszenie poziomu cukru we krwi. Aktualnie wiadomo także, że aloes może być używany również u ludzi chorujących na przykład na astmę, padaczkę czy chorobę zwyrodnieniową stawów.

Sok z tej rośliny używany był w Starożytnym Egipcie, co uwiecznione jest na licznych rzeźbach czy hieroglifach z tamtego okresu. Sok aloe vera określany był już wtedy "rośliną nieśmiertelności" i był używany jako najcenniejszy dar dla faraonów.


www.poradnia.pl

Author: Sinclair WiiSeven

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*