Zregeneruj swoją cerę domowymi sposobami

Nakładanie maseczek jako zabieg kosmetyczny jest jedną z najstarszych form upiększania. W nowoczesnej kosmetyce jest również nieodzownym zabiegiem czy też częścią zabiegu. Maski przy umiejętnym stosowaniu i prawidłowym doborze działają lepiej i skuteczniej niż kremy i inne preparaty kosmetyczne.. Niektóre dają efekt natychmiastowy, inne krótkotrwały, jeszcze inne zaś dają trwale efekty dopiero po kilkukrotnym zastosowaniu. Działają tak, jak kremy: mogą odżywiać nawet głebokie warstwy skóry, nawilżać i regenerować skórę oraz wygładzać zmarszczki.. Nie zawierają aromatów, sztucznych barwników ani środków konserwujących, toteż dużo rzadziej uczulają niż gotowe kosmetyki. Są tanie i proste w użyciu. Trzeba je stosować systematycznie, wówczas w widoczny sposób poprawiają cerę.

Czujesz, że twoja cera jest wykończona? Oto kilka metod jak można temu zaradzić. Wybierz odpowiednie dla siebie maseczki i kompresy, które z pewnością przyniosą Ci ulgę. Pamiętajmy, że duży wpływ na wygląd ma właściwa dieta. Przed nałożeniem każdej maseczki należy skórę starannie wymyć antybakteryjnym płynem. Nie wyciskać krostek! Jak macie jakieś swojhe sprawdzone przepisy to piszcie w komentarzach, albo w artykułach.
 

CERA TŁUSTA I MIESZANA

Przepis na ogórkową maseczkę

Składniki: 1 świeży ogórek, 1 białko

Zabawę z kompresem rozpoczynamy od starcia na tarce świeżego ogórka (najlepiej byłoby gdybyś użyła drobnych oczek). Następnie papkę należy odsączyć, można w tym celu użyć gazy. Tak przygotowaną masę dodajemy do ubitego na pianę białka. Ostatnim etapem jest nałożenie mikstury na twarz i trzymanie jej przez ok. 20 minut, po czym należy zetrzeć wacikiem.

Przepis na maseczkę z korzenia ślazu

Składniki: 1 łyżka sproszkowanego korzenia ślazu (w sklepach zielarskich), 1 łyżeczka miodu, woda

Przygotowania maseczki ze ślazu jest bardzo proste. Wystarczy tylko łyżkę sproszkowanego korzenia zmieszać z łyżeczką miodu i odrobiną wody. Następnie papkę nanosimy na ok. 1 godzinę na twarz i szyję. Po zakończeniu kuracji maseczkę zmywamy ciepłą wodą. 

 

CERA SUCHA I WRAŻLIWA

Przepis na jogurtowo-miętowy kompres

Składniki: 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej, 180 g jogurtu naturalnego, garść posiekanej świeżej mięty

Produkcję jogurtowo-miętowego kompresu rozpoczynamy od zmieszania mąki ziemniaczanej z jogurtem naturalnym i posiekaną miętą. W tak przygotowanej papce maczamy gazę i kładziemy ją na twarz oraz szyję. Po 5 minutach usuwamy kompres i myjemy cerę letnią wodą.

Przepis na maseczkę z glinki

Składniki: 3 łyżki sproszkowanej glinki (w sklepach zielarskich), woda mineralna, witamina A

Maseczkę możemy uzyskać po przez zmieszanie sproszkowanej glinki z niewielką ilością wody mineralnej, w ten sposób uzyskujemy papkę. Do tak przygotowanej mikstury dodajemy kilka kropel witaminy A. Kolejnym etapem jest nałożenie maseczki na twarz, a po ok. 20 minutach usuwamy ją wacikiem i myjemy ciepła wodą.

Przepis na maseczkę z alg spirulina

Składniki: sproszkowane algi spirulina (w sklepach zielarskich), jogurt naturalny, woda

Przygotowanie regeneracyjnej maseczki zaczynamy od zmieszania sproszkowanych alg spirulina z jogurtem naturalnym (jogurt możemy także zastąpić kefirem) i odrobiną wody. Ważnym jest aby powstała nam gęsta papka, którą nakładamy na twarz i dekolt (polecam przykrycie całości gazą), a po ok. 20 minutach zmyć letnią wodą.

Przepis na maseczkę z kurkumy

Składniki: kurkuma, 1 łyżeczka mąki pszennej, limonka, oliwa, mleko

Maseczka z kurkumy nadaje skórze ładny odcień i aby tak się stało odrobinę kurmumy mieszamy z łyżeczką mąki pszennej, kilkoma kroplami soku z limonki oraz z łyżeczką oliwy i mleka. Całość nanosimy na ok. 30 minut na twarz i zmywamy letnią wodą.

 

Author: Nikola

Interesuję się wszystkim po trochu.. Jestem wrażliwa na zło tego świata..

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*