Zrób sobie sam koszulkę z nadrukiem

koszulki z nadrukiem

Bycie oryginalnym jest w cenie. Ubranie koszulki z niepowtarzalnym nadrukiem bez wątpienia jest jednym z łatwiejszych sposobów zwrócenia na siebie uwagi. Popularne sieciówki w takim wypadku jednak nie wchodzą w grę. Gdzie dostać taką koszulkę? Koszulkę, z nadrukiem dowolnego wzoru (który sami sobie znajdziemy lub wykonamy w programie graficznym) można zamówić na allegro.

Ja jednak radzę by w pierwszej kolejności należy przejrzeć katalogi firm i wybrać spółkę, która zajmuje się poligrafią lub odzieżą reklamową. Z pewnością wybór będzie duży, ponieważ obecnie na terenie kraju działa ok. 120 przedsiębiorstw oferujących wykonanie wszelkiego rodzaju nadruków. Niektóre z nich podejmą się wykonania jednej koszulki, jednakże trzeba mieć na uwadze to, że nie każdej firmie będzie się opłacało wyprodukować tylko jeden nadruk. Nierzadko jest to uzasadnione ograniczeniami sprzętowymi firmy- wiele zależy od sposobu wykonywania nadruku. Jeżeli przedsiębiorstwo wykorzystuje w procesie produkcji sitodruk to niestety stworzenie jednej koszulki byłoby zbyt drogie, gdyż każdy projekt wymaga stworzenia nowych matryc.

W razie odmowy lokalnej firmy poligraficznej warto poszukać w sieci sklepów internetowych oferujących wykonanie koszulki z nadrukiem, w takich miejscach oferta zwykle jest bardzo szeroka. Dla przykładu, wcześniej wymieniona strona daje możliwość wyboru z ponad tysiąca różnych wzorów lub stworzenia osobistego napisu. Istnieje również możliwość przesłania własnej grafiki bez konieczności profesjonalnej obróbki w programie graficznym. Niekiedy udostępniane są również generatory nadruków, dzięki którym projektowanie własnej koszulki przebiega wedle własnych upodobań- od fasonu i koloru do nadruków na rękawach.

Istnieją również rozwiązania dla miłośników handmade'u, czyli robótek ręcznych. Samodzielne wykonanie nadruku na koszulce gwarantuje niepowtarzalność wzoru, na dodatek wykonanie grafiki jest stosunkowo łatwe. Potrzebne są jedynie farby akrylowe, żelazko lub prasa oraz odrobina samozaparcia. Wystarczy namalować na koszulce wzór, odręcznie lub poprzez wcześniej wycięty szablon, odczekać aż wyschnie i przyprasować na obydwu stronach żelazkiem (należy pamiętać aby na prawej stronie wcześniej zabezpieczyć malunek papierem). Co prawda wyschnięta farba akrylowa jest praktycznie nie do sprania, jednakże utrwalenie w wysokiej temperaturze zapewnia dłuższe „życie” nadruku.

Author: pianka

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*