Żurawina ma działanie moczopędne

Żurawina, skrzyp polny oraz nagietek lekarski, które mają własności moczopędne i intensyfikują ilość wytwarzanego moczu, a także posiadają działanie antybakteryjne, są substancjami, stosowanymi do wytwarzania specyfików, pomagających zwalczać symptomy zapalenia pęcherza moczowego.

Sok żurawinowy od wielu lat jest używany do leczenia infekcji układu moczowego oraz dolnych dróg moczowych. Zapobiega on bowiem gromadzeniu się zarazków w systemie moczowym oraz ich przyklejaniu się do nabłonka pęcherza moczowego, wskutek czego zapobiega rozwojowi zakażenia w kanałach moczowych. Działanie bakteriobójcze żurawiny jest możliwe z racji mieszczących się w niej wyjątkowych związków o nazwie flawonoidy.

Te składniki odpowiedzialne są również za specyficzny kolor owoców żurawiny. Poza tym owoce te wytwarzają pewne konkretne cukry, które są ważnym elementem odżywczym dla komórek w systemie moczowym. W przekonaniu niektórych naukowców, żurawina zapobiega również wynikaniu kamicy nerkowej oraz działa pozytywnie na wydalanie toksyn z organizmu. Aby żurawina wywierała korzystny wpływ na zdrowie, zaleca się jej jedzenie regularnie, najlepiej każdego dnia w ilości około ośmiuset miligramów skoncentrowanego wyciągu z tego owocu.

Author: Sinclair WiiSeven

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*